SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coasters 8192359
*
nr 819 2359
Coasters
1 par, pläter, 1800-tal, , diameter: 15
Utrop:
1.500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2013
kl 19:38:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 18:39:00
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
6229 Coaster
silver, (0,900). Diameter: 11 cm, vikt: 140 gr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:23
*
Coasters
nr 819 2359
Coasters
1 par, pläter, 1800-tal, , diameter: 15
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/4 18:39:00 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
6229 Coaster
silver, (0,900). Diameter: 11 cm, vikt: 140 gr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:23